
| Fits Sizes | 3Q |
| Material | 16.5pt Paper, Poly 2-side, FSC SFI PEFC Certified |
| Color | Printable Paper |
| Opening | None |
| Fits Rim | 4.741" ±.010 |
| Bottom OD | 4.8300" ±.010 |
| Rim OD | 12.8800" ±.010 |
| Height | 16.8000" ±.010 |
| Minimum | 1,000 |
| Options | M23Q (1,000 min) MA3Q (1,000 min) P23Q (1,000 min) P23QKN (1,000 min) P23QWN (1,000 min) |
Specifications to be used for the evaluation and purchase of Visstun® products only. All orders are subject to 10% over to 10% under run. No overs will incur a 10% surcharge. |
|
| Box Dimensions | Per Box | Per Pallet | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Size | Code | L | W | H | CF | Sleeves | Pieces | lbs | Dimensions | Weight | Boxes | Pieces |
| Quart 32 oz | P23Q | 24.60 | 17.95 | 19.83 | 5.07 | BULK | 500 | 16 | 40.00"x49.20"x84" | 301 lbs | 16 | 8,000 |
P2 Data Updated May 22, 2026