
| Fits Sizes | Call for availability |
| Material | 16.5pt Paper, Poly 1-side, FSC SFI PEFC Certified |
| Color | Black |
| Opening | None |
| Fits Rim | 0.000" ±.010 |
| Bottom OD | 3.7500" ±.010 |
| Rim OD | 3.7500" ±.010 |
| Height | 0.6000" ±.010 |
| Minimum | 1,000 |
| Options | M22Q (1,000 min) MA2Q (1,000 min) P22Q (1,000 min) P22QKN (1,000 min) P22QWN (1,000 min) |
Specifications to be used for the evaluation and purchase of Visstun® products only. All orders are subject to 10% over to 10% under run. No overs will incur a 10% surcharge. |
|
| Box Dimensions | Per Box | Per Pallet | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Size | Code | L | W | H | CF | Sleeves | Pieces | lbs | Dimensions | Weight | Boxes | Pieces |
| Short 20 oz | P22QKN | 23.85 | 16.75 | 19.18 | 4.43 | BULK | 500 | 14 | 40.00"x48.00"x82" | 269 lbs | 16 | 8,000 |
P2 Data Updated May 22, 2026